Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi

Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi

Digimat Hemşire Çağırma ürün ailesinin Kablosuz Hemşire Çağrı sistemidir
Randa Digimat Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemleri ; hastaneler ve bakım evlerinde hemşirelerin acil durumlardan anında haberdar olmasını, hastaya müdahale süresini kısaltmayı ve hasta isteklerine hızlı bir şekilde yanıt vermeyi amaçlayarak üretilmiştir.
Yatak başı üniteleri ve el butonlarında bulunan hemşire simgesinden çağrı başlatılır. Çağrı üniteleri yatak başı ünitesi, el seti ve wc / banyo ünitesi olarak tasarlanmıştır. Yapılan tüm çağrılar led gösterge paneli üzerinde oda numarası şeklinde görüntülenir.
Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemleri kullanılmasıyla :

  • Hastanelerde acil durumlarda oluşan karışıklık önlenir.
  • Acil müdahale gereken durumlardan anında haberdar olunmasını sağlar.
  • Hasta isteklerine hızlı bir şekilde yanıt vermeyi sağlar.

Yapılan çağrılar sırayla listelenir ve ilk çağrı ana ekranda büyük punto ile, diğer çağrılar yan ekranda küçük punto ile gösterilir.
Acil çağrı gelmesi durumunda ise bu çağrı diğer çağrıların önüne geçerek ana ekranda gösterilecektir.
Hemşire çağrı butonuna basıldığında oda kapısı üzerinde bulunan lamba kırmızı yanar ve göstergede oda için belirlenmiş numara yanar ve sesli uyarı verir.
Wc /banyo butonları ise ıslak zeminlere elverişli olması açısından iple çekmeli olarak tasarlanıp üretilmiştir.
Hemşire kapı üzeri ikaz lambasının kırmızı yandığını görür ya da çağrının geldiği odanın numarasını görür ve hastaya müdahale etmeye gider.
Müdahale esnasında odada olduğunu belirtmek için yatakbaşı butonunun üzerindeki yeşil tik simgesine basar. Bu şekilde göstergedeki ilgili led ve lamba rengi yeşile döner böylece hemşirenin bu şekilde odada olduğu anlaşılır.
Hemşire çağrıyı tamamen sonlandırmak için yeşil tik simgesine bir kere daha basar ve çağrı bu sayede göstergeden silinir ve lamba söner. Hemşire odaya gittiğinde eğer acil bir durumla karşılaşır ve yardıma ihtiyaç duyarsa; yatakbaşından önce yeşil tik simgesine basar sonrasında hemşire çağrı butonuna basar.
Bu durumda göstergede oda için belirlenen numara “ACİL” yazısıyla birlikte görünür ve göstergedeki led mavi yanar. Lamba ise mavi renkte yanıp söner. Müdahale yapıldıktan sonra yeşil tike basılırsa çağrı göstergeden silinip lamba söner.

Çağrı yapıldığında ya da hemşire çağrıyı sonlandırdığında görülen kırmızı ve yeşil ışıklar çağrının yapıldığını ve sonlandırıldığını belirtmek içindir. Panel üzerinde acil çağrı olması durumunda kısa kesikli öter; normal çağrı olması durumunda uzun kesikli öter.
Hemşire çağrı sistemlerinde batarya azaldığında panel üzerinde bu durum bir uyarı şeklinde gösterilir.

Hastanede meydana gelebilecek en kötü durumlardan birisi, bir hastanede yatan hastanın hemşire veya doktora ihtiyaç duyması ve onları aramak için sesini yükseltememesi ve bunun sonucunda durumunun daha da kötüye gitmesi olabilir. Veya hasta ciddi bir durumda ve kimseye ulaşamaz, sonuçta durum kötüleşebilir ve hayatını kaybetmeye neden olabilir. Bu nedenle şirketler bu sorunun doğru çözümünü bulmalıydılar, ve tüm dünyada teknolojinin gelişimi ile birlikte Randa Elektronik - Digimat Company, hastaların hayatlarını kurtarmaya yardım etmek için elektronik Hemşire Çağrı Sistemleri tasarlamiş ve üretmiştir. Hemşire Çağrı Sistemler: IP Kablolu ve Kablosuz Sistemleridir. Hemşire Çağrı Sistemi birkaç üniteden veya çağrı cihazlarından oluşur, bunlardan biri, yatakbaşı çağrı ünitesidir o cıhaz hastanın yatağın başına monte edilebilir, ona bağlı hastanın daha kolay erişebileceği elseti çağrı cihazı üretmiştir. Aynı zamanda, banyoya veya tuvalete takılması gereken acil durum çağrı cihazı da içerir; acil durumda çağrı işlemi, ipini çekerek kolayca yapılır.

Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi Kablosuz olduğu için onun kurulması ve kullanması kolaydır. Çağrı ünitelerinin yerleştirmesi çok kolaydır. Hemşire Paneli 5 çağrıya kadar gösterir, Acil Çağrılar hep listenin önünde çıkar. Panelde çağrının numrasının yanında bir nokta vardır bu nokta değişik renklerle yanar. Böylece çağrının durumunu doktorlar ve hemşireler tarafından izlenmesi ve control edilmesi daha kolaydır. cihazların basit tasarımı ve çağrı yapma mekanizması ile Hastanın rahatlığı da göz önüne alındı. Yatakbası ve elseti ile çağrı yapmak için üzerindeki hemşire simgesini basınmalı. WC /Banyo ünitesi ise onun ipini çekmek yeter.

Cinsi : Elektronik Çağrı Sistemi
Marka : Digimat
Kullanım Yeri : hastaneler, Sağlık KurumlarıHemşire Çağrı Paneli

Çağrı ünitelerinden yapılan çağrıların ,hemşire desklerinden izlenmesini sağlayan ünitedir.Aynı anda 5 farklı adresten gelen çagrıyı görsel ve işitsel olarak gösterir.Herbir gösterge satırı 4 hanelidir. Çağrı üniteleri ile kablosuz haberleşir.

Yatakbaşı Çağrı Ünitesi

Hasta yatağından acil durumda hemşire çağrılmasını sağlayan pil ile çalışan ünitedir.Pili zayıfladığında hemşire çağrı paneline düşük pil uyarısı göndermektedir. Çağrı yapıldığı , üzerindeki led ile teyit edilir,panel üzerinde göstereceği numara isteğe göre düzenlenebilir

Elseti Çağrı Ünitesi

Hastanın , yatakbaşı çağrı ünitesine ulaşamayacağı durumlarda çagrı yapabilmesi için yatakbaşı ünitesine kilitli tip soket ile bağlanmış çagrı ünitesidir. Çağrı yapıldığı , üzerindeki led ile teyit edilir.

Banyo/ WC Çağrı Ünitesi

Rutubet ve nemden etkilenmeyen ,üzerindeki ipli tutamak çekildiğinde hemşireye acil çağrı bilgisi gönderen,pil ile çalışan ünitedir.Pili zayıfladığında hemşire çağrı paneline düşük pil uyarısı göndermektedir.Çağrı yapıldığı , üzerindeki led ile teyit edilir,panel üzerinde göstereceği numara isteğe göre düzenlenebilir

Kapı Üstü Lambası

Çağrı yapılan odanın kapısının üzerinde , çagrı durumuna göre 4 farklı renkte yanan ünitedir.220v. İle çalışmaktadır.

RF Aktarıcı

Fiziki sebeplerden dolayı çagrı sinyalinin panele ulaşamadığı durumlarda çagrı sinyalini kuvvetlendirmek için kullanılır.

Pager Çağrı Cihazı

Yapılan çagrılarının ulaşması gereken personelin kullandığı mobil cihazlardır.