Kablosuz Sıramatik Sistemi

Kablosuz Sıramatik Sistemi

Randa Sıramatik Sistemi
En basit işlemleri yapmak için sırada beklemek, insanlara ve organizasyona yönelik en büyük sorunlardan biridir. Normalda bir kişi basit bir iş yapmaya ya da faturasını ödemey gider ve sırası ne zaman geleceğini bilemediği için işini tamamlamadan döner. Böyle bir durum özellikle nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu şehirlerde hem müşteri hem de kuruluş için bir kayıp olarak değerlendirildi. Müşteri, zaman kaybedecek ve kurum müşterilerini kaybedebilir.
Bu nedenle, kurumların, kuruluşların ve hastanelerin sahipleri her zaman bu sorunun çözümünü düşünmektedir. Sıra yönetim sistemi (sıramatik) bu çözümlerin en önemlilerden biridir. Bu sistem müşteri sıralarını kolayca ve pratik olarak düzenir. Öyleyse tıkanıklığı azaltır aynı zamanda müşterilere ve çalışanlara yönelik işlemleri kolaylaştırır.
O yüzden, RANDA ELEKTRONİK (DIGIMAT) LCD, LED ve DOTMATRIX göstergelerle çeşitli elektronik kablolu ve kablosuz Sıramatik sistemleri üreterek bu sorunu çözen ilk katılımcılardan biriydi.
Bu sistemler, bankalar, şirketler, hastaneler, klinikler ve diğer kuruluşlarda için zaman kaybı, çaba ve kayıplarının azaltılmasını sağlamak için kullanılabilir. Öte yandan, uygun ve esnek müşteri hizmetleri sunar.
Kuruluşun isteğine göre bir sistem tasarlarken, şirketin ve müşterilerin farklı ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Bekleme süresini azaltarak ve çalışanların verimliliğini artırarak müşteri memnuniyetini artıracak, bu şekilde şirketin gelirleri artıracak.

Özellikler:

 • Sistemimiz, bankalar, hastaneler, klinikler ve diğer kuruluşların tüm organizasyonlarını desteklemektedir.
 • Şu anda Türkçe ve İngilizce ve çok yakında Arapça olarak mevcuttur.
 • Organizasyon arzusuna bağlı olarak farklı boyut, şekil, ve sistemli bilet makineleri sunmaktadır.
 • Kablosuz ve kablolu olarak mevcuttur.
 • Yüksek kalite uygun fiyatlarda.

Randa Sıramatik Sistemi ürün ailesinin Kablosuz Sıramatik sistemidir
Kablosuz Sıramatik sistemi, RANDA ELEKTRONİK (Digimat) tarafından üretilen Sıramatik Sistemi Ailesinden biridir. Bekleme süresini azaltmak, müşterinin ve organizasyonun aynı anda yararlanabilmesi için üretilmişter. Çünkü bekleme süresini azaltarak ve çalışanların verimliliğini artırarak müşteri memnuniyetini artıracak, bu şekilde şirketin gelirleri artıracak.
Kablosuz Sıramatik Sistemi, istihdam ve kalite açısından maksimum esneklik ve pratiklik sağlar. Bu sistem, konsol, ve masaüstü farklı bilet makinelerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda ana ve lokal LED göstergelere sahiptir. Bahsedilen bilet makineleri, 1'den 24 tuşa kadar esnek bir bilet tuşu seti sunmaktadır.


Bu sistem şu şekilde çalışır: Sadece beklemek yerine müşterinin bilet makinesinden bir bilet alır, bu bilet üzerinde sıradaki müşterinin numarası yazılır ve böylece ne kadar bekleyeceğini tahmin edebilir.
Müşterilerin bekleme alanı personel odasıyla sınırlı olmayacak, bu nedenle odalar müşterilerin kalabalık olmuyor.
Bunun yerine, bekleme alanı başka bir büyük oda olabilir. Bekleme alanında müşterinin bilet numarasını gösteren bir ana gösterge veya göstergeler asılır.
Müşter, bilet numarasını gördüğünde personel odasına gider ve bilet numarasını, bankonun lokal gösteresinda görerek gitmesi gereken bankoyu bulur. Bu durumda, işler, müşterilerin işlemlerini yönetmek, düzenlemek ve bunlarla uğraşmak açısından çalışanlarına ve yönetimine karmaşık hale gelmez.

Kaç kere müşteri bir organizasyona girip sırayı gördükten sonra fikrini değiştirdi ve daha iyi hizmet sunan başka bir organizasyon gitti?
İşlemler arasında ayrımcılık, ve müşterilerin sıralarını bekleyen ofislerin etrafında bir araya gelmelerini engelleyen bir sistem olmadığı için kaç kez işlemler birbiri ile karıştı?
Manuel kayıt yapma ve sıra geldiğinde ismi çağırma sistemler, pratik olmamış ve dönemin farklı seviyelerdeki evrimi ile başa çıkmamaktadır. Teknoloji ve elektronik gelişimi ile bu soruna bir çözüm bulma, işletme ve müşteriler için zaman ve maddi kayıpları azaltmak için gereklilik oldu.
Bu sistemler bankalar, merkezler, şirketler, hastaneler, klinikler ve diğer kuruluşların tüm organizasyonlarında boşa harcanan zamanın azaltılması, çaba harcanmaması için kullanılabilir.
Kuruluşun isteğine göre bir sistem tasarlarken, şirketin ve müşterilerin farklı ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Bekleme süresini azaltarak ve çalışanların verimliliğini artırarak müşteri memnuniyetini artıracak, bu şekilde şirketin gelirleri artıracak.
Sadece beklemek yerine müşterinin bilet makinesinden bir bilet alır, bu bilet üzerinde sıradaki müşterinin numarası yazılır ve böylece ne kadar bekleyeceğini tahmin edebilir. Eğer yakın bir yerde başka bir işi varsa oraya gidip işini haledebilir ve sırası gelmeden önce geri gelebilir, böylece tıkanıklığı azaltır.
Müşterilerin bekleme alanı personel odasıyla sınırlı olmayacak, bu nedenle odalar müşterilerin kalabalık olmuyor. Bunun yerine, bekleme alanı başka bir büyük oda olabilir. Bekleme alanında müşterinin bilet numarasını gösteren bir ana gösterge veya göstergeler asılır. Müşter, bilet numarasını gördüğünde personel odasına gider ve bilet numarasını, bankonun lokal gösteresinda görerek gitmesi gereken bankoyu bulur. Bu durumda, işler, müşterilerin işlemlerini yönetmek, düzenlemek ve bunlarla uğraşmak açısından çalışanlarına ve yönetimine karmaşık hale gelmez.
Kablosuz Sıramatik Sistemi, istihdam ve kalite açısından maksimum esneklik ve pratiklik sağlar. Bu sistem, konsol, ve masaüstü farklı bilet makinelerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda ana ve lokal LED göstergelere sahiptir. Bahsedilen bilet makineleri, 1'den 24 tuşa kadar esnek bir bilet tuşu seti sunmaktadır.Ana Gösterge

LED 7 Segment İki satırlı ana gösterge, bekleme alanına asılacaktır, bilet numarasını, müşterinin gitmesi gereken banko numarasını, ve o bankonun yönüne işaret eden oku gösterir. Müşteri, bilet numarasını gördüğünde, bankoyu bulmak için ok yönüne göre hareket eder ve işlemine devam eder.Diğer özellikler:
 • Sıra numarası ve çağıran bonko numarası ile birlikte yön okları gösterebilir.
 • Bilgi mesajı gösterebilir.
 • Rakam boyu: 76 mm dir.
 • Kablosuz olarak sistemle iletişim kurar.

Konsol Bilet Makinesi

Bilet makinesi, ondan her müşteri, sıra numarasını taşıyan biletini alır. Müşterinin sırası geldiğinde, onun bilet numarasını ana göstergede gösterilir ve aynı zamanda bankoda bulunan lokal göstergede de görüntülenir.Diğer özellikler:
 • 120 cm metal ayak üzerine monte edilmiş bilet marinası.
 • 1’den 24’e kadar düğmeler, organizasyonun tercihine bağlıdır.
 • 58 mm kadar otomatik kesicili endüstriyel tip termal printer.
 • Elektrostatik boyalı paslanmaz saç gövde.
 • Sistemle kablosuz olarak iletişim kurar.

Masa üstü bilet makinesi

Masa üstünde yer alabilecek ve tüm bilet makinelerinin işlevlerini yerine getiren makinedir. ondan her müşteri, sıra numarasını taşıyan bileti alır. Müşterinin sırası geldiğinde, onun bilet numarasını ana göstergede gösterilir ve aynı zamanda bankoda bulunan lokal göstergede de görüntülenir.
Diğer özellikler:

 • Plastik,metal gövde.
 • 1’den 24 tuşa kadar esnek bilet makinesi düğmeleri, organizasyonun tercihine bağlı.
 • 56mm otomatik kesicili termal printer.
 • Sistemle kablosuz olarak iletişim kurar.

Lokal Gösterge

LED 7 Segment lokal gösterge, her bankoya asılabilir. Bilet numarasını, banko numarasını gösterir. Müşteri bilet numarasını bankoda gördüğünde zaman kaybetmeden oraya doğru gider.


Diğer özellikler:
 • Rakamlar kırmızı renktedir.
 • 3 haneli bilet numarası ve 2 haneli banko numarası kapasiteye sahiptir.
 • Bilgi mesajı gösterebilir.
 • Rakam boyu;76 mm dir.
 • Sistem ile kablosuz haberleşir.

Çağrı Terminali

Çalışanın kuyruktaki bir sonraki bilet numarasını çağırabileceği bir çağrı cihazı,ve işlem tamamlandığında çalışan bir daha sonraki bilet çağırabilir vb. Bilet numarasını çağırdığında, bu numara, ana ekranda (gösterge) çağrı geldiği banko numarasıyla birlikte görünür ve aynı bankoda lokal göstergede da görüntülenir.Diğer özellikler:
 • Sırada bekleyen bilet numarasını bankoya çagırmak için kullanılır.
 • Bekleyen kişi sayısı ekranında görülür.
 • İşlemi başka bankoya transfer edebilir.
 • Şifre girilerek kişiye özel çalışabilir.
 • Sanal terminal yazılımı ile paralel çalışabilir.
 • Paneller ile kablosuz haberleşir.