Acil Kod Sistemleri

Acil Kod Sistemleri

Randa Digimat Hemşire Çağırma ürün ailesinin ِ Acil Kod sistemidir.
Hastanede Acil Kod ( Mavi kod, Blue Kod, Pembe Kod, Beyaz Kod) durumlarda sağlık personelinin hastanenin tüm dahili telefonlarından, hasta odalarında bulunan Oda Kontrol Panellerinden ve acil serviste bulunan Acil Servis Çağrı Panelinden çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin acil kod ekibine pager çağrı cihazlarıyla iletilmesini ve ekip personelinin kullandığı akıllı kartlarla müdahale performansının kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemlerdir.

Bu sistem Acil Kod Sistemine kontrolü ve otomasyonu sağlar. Mavi, Pembe ve beyaz kod durumunda hemşire, doktor ve diğer çalışanlara kolayca ulaşılmasını sağlar. ayrıca İzleme ve Raporlama mekanizması sağlar.

Cinsi : Elektronik Çağrı Sistemi
Marka : Digimat
Kullanım Yeri : hastaneler, Sağlık KurumlarıMavi Kod

Hastanede Temel Yaşam Desteği sürecinin (KPR) gerektiği durumlarda sağlık personelinin hastanenin tüm dahili telefonlarından, hasta odalarında bulunan Oda Kontrol Panellerinden ve acil serviste bulunan Acil Servis Çağrı Panelinden çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin mavi kod ekibine pager çağrı cihazlarıyla iletilmesini ve ekip personelinin kullandığı akıllı kartlarla müdahale performansının kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.

Beyaz Kod

Hasta ve çalışanların fiziksel saldırı, cinsel taciz ve şiddete maruz kalmaları durumlarında, personelin hastanenin tüm dahili telefonlarından, hasta odalarında bulunan Oda Kontrol Panellerinden ve acil serviste bulunan Acil Servis Çağrı Panelinden çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin Beyaz kod ekibine pager çağrı cihazlarıyla iletilmesini ve tüm bu çağrıların kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.

Pembe Kod

Hastanede yenidoğan ve çocuk güvenliğini tehdit eden durumlarda personelin hastanenin tüm dahili telefonlarından, hasta odalarından ve (varsa) yenidoğan ünitesinde bulunan Oda Kontrol Panellerinden ve acil serviste bulunan Acil Servis Çağrı Panelinden çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin pembe kod ekibine pager çağrı cihazlarıyla iletilmesini ve tüm bu çağrıların kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.